Prowadząc w dniu 25 kwietnia br. z okazji Dnia Ziemi i Międzynarodowego Roku Bioróżnorodności, na zaproszenie Stowarzyszenia Ekomena z Ostrołęki stoisko informacyjne, mieliśmy okazję rozmawiać z odwiedzającymi o tym jakie działania podejmują i jakie mogliby podejmować dla ochrony bioróżnorodności. Okazało się, że pojęcie bioróżnorodności większości obywateli kojarzy się przede wszystkim z segregacją śmieci.
Bardzo niewiele osób umiało też wymienić jakie gatunki roślin, zwierząt czy jakie produkty są typowe dla Regionu Kurpiowskiego. Z tych spotkań wynika, że aby obywatele praktycznie przyswoili, że bioróżnorodność to życie, wymaga znacznej pracy edukacyjnej. Mamy nadzieję, że zaplanowane przez nas na Międzynarodowy Dzień Bioróżnorodności /22 maja br./ spotkanie pod nazwą Śniadanie na trawie – co w trawie piszczy w sposób lekki, łatwy i przyjemny przyczyni się do zrozumienia znaczenie ochrony bioróżnorodności dla życia w Europie, a efekt pracy uczestników będziemy mogli prezentować do oceny mieszkańców i uczestników spotkań z nami.
Kaczeńce nad Narwią ..
Jedna z uczestniczek na specjalnej kartce pocztowej odpowiada na pytanie – co robisz dla ochrony bioróżnorodności Kurpi – Polski – Europy?